Menu Content/Inhalt
Strona główna arrow Użyteczne strony
Co warto wiedzieć o Kwestionariuszu Zainteresowań Zawodowych
ImageCo warto wiedzieć o Kwestionariuszu Zainteresowań Zawodowych ?

Kwestionariusz Zainteresowań Zawodowych (KZZ) jest nową metodą, której celem jest wspomaganie pracy doradcy zawodowego. Jest to test badający zainteresowania zawodowe jako obszar pewnych możliwości, potencjału (elementy wiedzy i umiejętności), a także silnych ustosunkowań emocjonalnych oraz wewnętrznych motywacji przejawiających te zainteresowania.
Wyniki tego testu mogą pomóc w podejmowaniu adekwatnych i optymalnych decyzji zawodowych i edukacyjnych.

Przeprowadzenie testu może odbywać się w formie elektronicznej lub konwencjonalnej (papierowej). Składa się z 11 skal zainteresowań zawodowych (artystyczna, badawcza, handlowa, konwencjonalna, komunikacyjna, opiekuńcza, perswazyjna, mechaniczna,  przedsiębiorcza, realistyczna i społeczna) oraz z 2 skal kontrolnych (skala aprobaty społecznej i skala reagowania na niepewność).
Profil, jako forma wyniku testu, umożliwia doradcy, przekazanie osobie badanej większej ilości informacji o niej, wskazówek, czy wręcz ostrzeżeń przed nietrafnymi decyzjami.
Test KZZ jest przeprowadzany przez doradców zawodowych w Powiatowym Urzędzie Pracy zarówno w badaniach indywidualnych jak i grupowych.

Osoby zainteresowane testem KZZ proszone są o kontakt z doradcą zawodowym.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »