Menu Content/Inhalt
Strona główna arrow Bank dobrych praktyk arrow Dnia 12.06.2012 r. odbyły się VIII Malborskie Targi Pracy!
Dnia 12.06.2012 r. odbyły się VIII Malborskie Targi Pracy!
13.06.2012.
VIII Malborskie Targi Pracy

W dniu 12 czerwca 2012 r. na terenie obiektu Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku, odbyła się kolejna, VIII edycja  Malborskich Targów Pracy. Organizatorem przedsięwzięcia  był  Powiatowy Urząd Pracy w Malborku. Wzorem lat ubiegłych  w Tragach uczestniczyli m.in. pracodawcy, agencje zatrudnienia, urzędy pracy oraz jednostki szkoleniowe.

Aktualne oferty pracy oraz oferty szkoleniowe zaprezentowało:
  • 20 pracodawców
  • 4 agencje zatrudnienia
  • 2 jednostki szkoleniowe
  • 6 urzędów pracy
  • Punkt Pośrednictwa Pracy OHP w Malborku

Targi stały się bardzo dobrą okazją do zapoznania się z aktualnymi trendami na rynku pracy. Ich nadrzędną ideą była  pomoc osobom bezrobotnym i poszukującym pracy  w znalezieniu zatrudnienia, a pracodawcom w pozyskaniu kompetentnych kandydatów do pracy w ich firmie.

Podczas targów poszukujący zatrudnienia  mieli dostęp do 1110 ofert pracy (1983 ofert pracy w 2011r.) prezentowanych przez wystawców m.in. branży turystycznej, gastronomicznej, handlowej, produkcyjnej, kosmetycznej oraz liczne oferty branży stoczniowej reprezentowane przez agencje zatrudnienia. Dostępne były również  ofert pracy sezonowej: 50 ofert zbiór truskawek oraz  5 ofert na  stanowisko pracownika restauracji w MC Donald's. Można było również zapoznać się z ofertami szkoleń rozwijających kompetencje niezbędne do podjęcia zatrudnienia. Podczas tegorocznej edycji targów jednostki szkoleniowe  prezentowały 49 ofert. Podczas targów dostępne były 73 oferty pracy za granicą, pozostające w dyspozycji WUP w Gdańsku – sieć EURES.  Tegoroczne targi, podobnie jak w latach poprzednich cieszyły się zainteresowaniem wśród osób bezrobotnych oraz szukających zmiany miejsca zatrudnienia. Szacuje się, że tegoroczne targi odwiedziło ok. 1400 osób (w 2011 r.-  1300 osób).

W programie Targów oprócz krajowych i zagranicznych ofert pracy znalazły się m.in.:
  • porady doradców,
  • promocja projektu „Euronauta. Staże zawodowe w Turystyce”

Powiatowy Urząd Pracy w Malborku składa  podziękowania wystawcom i odwiedzającym tegoroczne targi  za aktywny udział w tym niewątpliwie ważnym przedsięwzięciu, życząc tym samym sukcesów oraz satysfakcji z kontaktów pozyskanych w trakcie VIII  Malborskich Targów Pracy.
 

 
 
 
 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »